cheesily قالیباف خانواده خبرنگار مازندران

cheesily: قالیباف خانواده خبرنگار مازندران مدافع حرم استان مازندران شهدای مدافع حرم نماینده ولی فقیه باشگاه خبرنگاران جوان

گت بلاگز بین‌الملل با رفتارهای بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران مقابله می کنیم / ادعای تیلرسون

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد در کنار شرکای عرب خود با سلطه جویی ها و واکنش‌ها بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران برخورد می کنیم.

با رفتارهای بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران مقابله می کنیم / ادعای تیلرسون

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ وزیر امور خارجه آمریکا که در سفر به عربستان سعودی مدیر جمهور کشورش را همراهی می کند در گفتگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، شبکه وابسته به وزارت دفاع آمریکا مدعی شد در کنار شرکای عرب خود با سلطه جویی ها و واکنش‌ها بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران برخورد می کنیم.

تیلرسون راجع به ادعای ترامپ و درخواستش از سران بعضی از کشورهای اسلامی جهت پیوستن به نبرد بین خیر و شر و گشایش مرکزی جهت مبارزه با افراط گرایی، راجع به جدی بودن کشورهای مذکور جهت مقابله با افراط گرایی گفت: آنچه اکنون در ریاض و تحت رهبری پادشاه عربستان روی می دهد تاریخی هست. با حضور وی در نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) راجع به نحوه مقابله با تروریسم و شکست داعش و بازگرداندن ثبات زیاد به منطقه، دیداری بسیار سازنده داشتیم.

وی افزود: توافق اولیه ما چارچوب کارها ما را مشخص می کند ولی در عین حال تعهداتی بسیار جدی نیز جهت گرد هم آمدن به منظور شکست دادن داعش و تروریسم در منطقه و دیگر نقاط داده شد. توافق شد که نشست دیگری با اعضای شورای همکاری خلیج (فارس) با حضور آمریکا و اروپا صورت گیرد. یکی از انتظاراتی که می رود ارزیابی پیشرفت های به دست آمده براساس تعهدات صورت گرفته است و ما در انتظار نتایجی محکم هستیم و تعهداتی که هر کشور داده هست، ارزیابی می شود.

با رفتارهای بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران مقابله می کنیم / ادعای تیلرسون

وزیر امور خارجه آمریکا راجع به بیانات تنفر آمیز ترامپ از اسلام در دوران تبلیغات انتخاباتی و انتقادهای تند وی در آن دوران از قطر و عربستان سعودی به خاطر نقض دهشتناک حقوق بشر و حقوق زنان و سکوت وی در همین کشورها راجع به حقوق بشر و حقوق زنان گفت: یکی از شاخصه های عمده این مدیر جمهور این است که میل به دارد پرسشها را بازخواند و با آنها به صورتی کاملا روشن و محکم روبرو شود. این یکی از دلایلی است که این کشورها را تشویق می کند احساسات آمریکا را راجع به خود درک کنند و افزون بر این، به این پرسشها پیگیری کنند. این چیزی است که ما در دیدار خود از ریاض و کشوری است که دو مسجد بسیار مقدس را دارد. وی پرسشها زیادی را در سفر خود آموخته هست، وی راجع به مردم و فرهنگ آنها پرسشها زیادی آموخته است و این فرایند بسیار مهمی جهت پیش بردن این روابط بین کشورهای مسلمان و غیر مسلمان هست. رهبران کشورهای اسلامی به صورت گسترده این را قبول دارند که باید مسئولیت آنچه را که روی می دهد به عهده بگیرند و آنها این مسئولیت را به عهده می گیرند و جهت مقابله با صورت زشت تروریسم، به ما و دیگر کشورها ملحق می شوند.

وی راجع به اینکه ترامپ در صحبت خود به حقوق بشر و حقوق زنان هیچ اشاره ای نکرد گفت: اینکه شما به عنوان حقوق بشر و حقوق زنان اشاره می کنید نشان از اصلاح شرایط در منطقه است.

وی در ادامه ادعا کرد کشور عزیزمان ایران تهدیدی جهت ثبات در منطقه است و اوضاع منطقه به خاطر تهدیدهای تروریستی تحت فشارهای زیادی قرار دارد. اینها مسائلی هستند که بحث شدند و تلاش هایی در جریانند تا حقوق زنان اصلاح یابد و همکاری آنان در جامعه در منطقه زیاد شود.

تیلرسون تصریح کرد علت اولیه حضور ما مقابله با ترساندن تروریسم در منطقه است و اگر ما داعش را شکست ندهیم و این نیروهای شرور را کنار نزنیم، شرایطی مهیا نمی شود که حتی امیدوار باشیم حقوق بشر جهت همه مردم منطقه اصلاح یابد.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد در کنار شرکای عرب خود با سلطه جویی ها و واکنش‌ها بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران برخورد می کنیم.

وزیر خارجه آمریکا راجع به مقاله یکی از روزنامه های آمریکایی راجع به دیدار ترامپ و لاوروف گفت: تفسیر من از این گفتگوها به این شکل نبود. مدیر جمهور در تلاش جهت قانع کردن روسها بود تا بتوان با آنها همکاری کند. خبر ما به روسها این بود که روابط ما با آنها در نقطه پایینی قرار دارد و باید این شرایط عوض کردن کند و جهت تغییرش نیز همصدا شویم. مساله ای که وی گفته این است که به خاطر مسائلی که در داخل آمریکا روی می دهد، توجهش از مساله دور و از تعامل با روسیه جهت اصلاح روابط غافل نمی شود.

وی همچنین راجع به برخورد خشونت بار محافظان اردوغان با معترضان در برابر اقامتگاه مدیر جمهور ترکیه در واشنگتن گفت: ما سفیر ترکیه در واشنگتن را خواستیم و به روشنی به آنان گفتیم که این واکنش‌ها غیر قابل قبول هست. در حال حاضر نیز تحقیقاتی در این زمینه در جریان است و باید ببینیم نتیجه آن چه می شود. ما ناخرسندی خود را در این خصوص مطرح کرده ایم.

تیلرسون راجع به پیشنهاد مک کین جهت اخراج سفیر ترکیه از آمریکا گفت: به نظر من باید اجازه دهیم تحقیقات در این خصوص به آخر برسد تا راجع به چنین چیزی نتیجه گیری شود.

وزیر خارجه آمریکا راجع به آزمایش موشکی کره شمالی نیز گفت: در حال حاضر در مراحل نخستین اعمال فشارهای اقتصادی و سیاسی بر رژیم کره شمالی هستیم و امیدواریم آنها این خبر را دریافت کنند که راه تولید سلاح های هسته ای راهی نیست که به امنیت و رفاه ختم شود. آزمایش اخیر آنها نیز ناامید کننده و آزار دهنده است و باید به این کارها خاتمه دهند و تا زمانی که این کارها خاتمه نیافته باشد، نظر آنان نیز عوض کردن نیافته تلقی می شود.

تیلرسون افزود: بسته ای از فروش هنگفت تسلیحاتی صورت گرفته است و نیز فروش تسلیحات به دیگر کشورهای مهم منطقه ای همچنان ادامه دارد.

وی همچنین ادعا کرد اینها همگی کارها امنیتی در خلیج (فارس) و کشورهای عرب به صورت خاص به شمار می آید که به کشور عزیزمان ایران نشان دهد آمریکا در کنار شرکای خود در منطقه قرار می گیرد تا با سلطه طلبی (هژمونی) کشور عزیزمان ایران و هر خواستی که کشور عزیزمان ایران جهت فشار آوردن به این کشورها دارد با جبهه ای نیرومند و متحد مقابله شود.

با رفتارهای بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران مقابله می کنیم / ادعای تیلرسون

انتهای پیام/

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد در کنار شرکای عرب خود با سلطه جویی ها و واکنش‌ها بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران برخورد می کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | مقابله | آمریکا | تروریسم | آمریکایی | وزیر امور خارجه | بین الملل | رکس تیلرسون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog